Asset Publisher Asset Publisher

Las Erasmusa w Konstantynowie !!!

28 kwietnia br. blisko 50 zagranicznych studentów z poznańskich uczelni wyższych wzięło udział w akcji "Las Erasmusa" zorganizowanej na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo.

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wraz z koordynatorami ze Stowarzyszenia Erasmus Student Network i pracownikami Nadleśnictwa Konstantynowo posadzili ponad 700 sadzonek.

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, wspaniała atmosfera sprzyjała pracy i w niedługim czasie powierzchnia była już odnowiona.

Uczestnicy reprezentowali wiele krajów, m.in. Turcja, Słowacja, Chorwacja, Hiszpania, Węgry, Niemcy, Ukraina a nawet tak odległe państwa jak Kanada czy Korea Południowa.

Wizyta w Nadleśnictwie Konstantynowo była znakomitą okazją by przybliżyć naszym gościom zasady funkcjonowania i gospodarowania lasami w Polsce. Ponadto uczestnicy mogli poznać nowoczesne narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy leśniczego.

"Las Erasmusa" to społeczna akcja sadzenia lasów prowadzona od 2008 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Erasmus Student Network we współpracy z Lasami Państwowymi. Akcja wspiera proces integracji studentów przyjeżdżających do Polski z miejscowymi studentami i promuje różnorodne sposoby spędzania czasu w Polsce.

(Tekst. M. Brzostowska)