Asset Publisher Asset Publisher

VIII Bieg o Koronę Dąbrówki przeszedł do historii !

W niedzielne popołudnie 27 maja odbyła się już VIII edycja Biegu o Koronę Dąbówki .

W dniu 27 maja odbył się już po raz VIII Bieg o Koronę Dąbrówki w Dąbrówce. Były dystanse dla dzieci, gdzie najmłodszy zawodnik miał 15 miesięcy, a w biegu głównym rywalizowało 600 osób na dystansie 10 kilometrów. Prócz biegu odbyły się również zawody nordic walkingu, startowało w nich 150 osób na dystansie 7,5 kilometrów.

Nadleśnictwo Konstantynowo na stoisku edukacyjno - promocyjnym zapewniało wiele atrakcji dla dzieci, jak się później okazało również dla dorosłych. Można było sprawdzić swoją wiedzę miedzy innymi w konkursach gdzie po wylosowaniu kategorii było trzeba odpowiedzieć na pytanie oraz w rozpoznawaniu zwierząt spotykanych w lasach. Każdy uczestnik odchodził od namiotu z drobnym upominkiem. Dzieci mogły również zobaczyć jakie tropy zostawiają zwierzęta oraz w dużym pomniejszeniu jakie maszyny pracują w lesie.

Tradycją stało się sadzenie drzewek przez zwycięzców biegu głównego oraz nordic walking. Przed każdym z posadzonych drzew wkopana będzie tabliczka kto i kiedy posadził drzewo.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć: https://gosir.dopiewo.pl/aktualnosci/viii-edycja-biegu-o-korone-ksieznej-dabrowki,

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu już za rok!