Lista aktualności Lista aktualności

III Bieg Pamięci

Już po raz trzeci biegacze spotkali się na przełajowej leśnej trasie III Biegu Pamięci organizowanego przez OSiR w Mosinie. Partnerem tego wydarzenia było Nadleśnictwa Konstantynowo.

Kolejny Bieg Pamięci za nami!

Wczoraj już od wczesnych godzin porannych można było dostrzec na placu przy naszym Nadleśnictwie wielkie przygotowania do imprezy. To pracownicy i wolontariusze Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie pracowali nad organizacją III Biegu Pamięci. Jak co roku, bieg ten organizowany jest w połowie października, aby upamiętnić pomordowanych mieszkańców gminy Mosina oraz pobliskich miejscowości przez hitlerowców 20 października 1939 r. Nadleśnictwo Konstantynowo podczas tego wydarzenia występowało w roli Partnera.

Trasa na dystansie 15 km przebiegała przez malownicze, skąpane w jesiennych barwach, ścieżki Leśnictwa Grzybno. Start i meta zlokalizowane były przy biurowcu Nadleśnictwa Konstantynowo.

W tym roku na starcie stanęło niemal 300 osób, w tym dwóch przedstawicieli naszego Nadleśnictwa. Biegaczom, jak na październik, towarzyszyła bardzo ładna pogoda. Na mecie na zawodników czekał ciepły posiłek oraz ognisko, przy którym można było się ogrzać.

Uśmiechnięte twarze uczestników to najlepszy dowód, że imprezę można zaliczyć do udanych.

 

Krótką relację z biegu mogli Państwo zobaczyć wczoraj w wieczornym wydaniu Teleskopu w telewizji TVP3: https://poznan.tvp.pl/39565815/bieg-pamieci-w-mosinie?fbclid=IwAR1YVhRBQRijy1AI1_zESnem9jKaEV4A1Q-0wKTfFrWRIVaOl-EOpuadoPg