Lista aktualności Lista aktualności

I edycja konkursu "DARZ BÓR" za nami!!!

W dniu 18.05.2017 roku na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo odbyła się I edycja konkursu przyrodniczego „Darz bór". Współorganizatorem konkursu była Pani Renata Michałowska – nauczycielka z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Pecnej.

W dniu 18.05.2017 roku na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo odbyła się I edycja konkursu przyrodniczego „Darz bór". Współorganizatorem konkursu była Pani Renata Michałowska – nauczycielka z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Pecnej. Udział w zabawie wzięło 14 uczniów właśnie z tej szkoły.

Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy. Każda z drużyn otrzymała mapę i dwa zestawy pytań. Pierwsza część praktyczna odbyła się w terenie. Uczniowie mieli za zadanie min. przynieść ze sobą liście dębu, pęd sosny czy świerka, kwiat mniszka lekarskiego i pęd borówki brusznicy. Druga część, teoretyczna była związana z łowiectwem. Zadania wykonywali na placu przy siedzibie Nadleśnictwa.

Uczestnicy musieli np. rozpoznać do kogo należy poroże oraz nazwać części ciała sarny w gwarze łowieckiej. Spotkanie zakończyło się pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Wyniki konkursu przedstawimy niebawem.

Serdecznie zapraszamy na II edycję konkursu.!