Lista aktualności Lista aktualności

Narada gospodarcza

Narada gospodarcza z udziałem specjalnego gościa

W piątek, 9 lipca br. w siedzibie Nadleśnictwa Konstantynowo odbyła się narada gospodarcza. Głównym tematem były sytuacje konfliktowe na styku gospodarki leśnej i terenów zurbanizowanych.

Gościem specjalnym był Pan  prof. dr hab. Roman Jaszczak, kierownik Katedry Urządzania Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu „Strategia gospodarowania lasami miejskimi w warunkach zmian klimatycznych czyli wyzwania stojące przed urządzaniem i hodowlą lasu”.  Ze względu na położenie geograficzne temat bardzo istotny dla nadleśnictwa Konstantynowo, ponieważ większość kompleksów leśnych znajduje się w granicach  aglomeracji poznańskiej.

Gospodarując w takim terenie doskonale zdajemy sobie sprawę, że równie ważna jak funkcja gospodarcza jest ta pozaprodukcyjna, społeczna i rekreacyjna funkcja lasu.

Cieszymy się  kolejnym wspólnym przedsięwzięciem z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Powiązanie wiedzy naukowej z praktyką leśna z pewnością przyniesie dobre rezultaty.