Lista aktualności Lista aktualności

Poznańscy leśnicy "zagrali" dla WOŚP

15 stycznia 2017 r. na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu po raz kolejny stanęło "mundurowe miasteczko".

15 stycznia 2017 r. na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu po raz kolejny stanęło "mundurowe miasteczko". Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu przyłączyli się do zbiórki pieniędzy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
 
Na gości odwiedzających nasze stoisko czekało wiele interesujących quizów i konkursów wiedzy o lesie. Można było sprawdzić swoje umiejętności m.in. w rozpoznawaniu tropów zwierząt, gatunków drzew po wyglądzie i ciężarze ich drewna. Dowiedzieć o roli leśnika, dlaczego drewno jest Eko oraz poznać zasadę zrównoważonego gospodarowania lasami. Uczestnicy quizów otrzymywali cenne upominki. 
Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzięki czemu puszki zapełniały się w bardzo szybkim tempie.
 
Oprócz upominków rozdawanych przy stoisku poznańscy leśnicy przekazali również cenniejsze przedmioty na licytację. Wśród których znajdowały się m.in. budki lęgowe do samodzielnego montażu, zestawy książek dla dzieci i dorosłych o tematyce przyrodniczej. Suma licytowanych przedmiotów przekroczyła 600 zł. 
 
Materiał opracowany przez RDLP w Poznaniu