Lista aktualności Lista aktualności

Projekt edukacyjny współfinansowany z WFOŚiGW w Poznaniu

W dniach 4 oraz 7 października na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo odbyły się zajęcia dydaktyczne dla dzieci z Zespołu Szkół w Mosinie.

W dniach 4 oraz 7 października na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo odbyły się  zajęcia dydaktyczne dla dzieci z Zespołu Szkół w Mosinie. Tematyka zajęć obejmowała tajniki funkcjonowania i życia lasu a także specyfikę jego powstawania. Podczas zajęć uczestnicy lekcji mieli okazję poznać uroki przyrodnicze Ścieżki Edukacyjnej "Borówkowy Szlak" a także zapoznać się z salkami tematycznymi: "Kancelarią Leśniczego" oraz "Śladem Dzikich Zwierząt". Punktem kulminacyjnym spotkania z dziećmi 7 października była akcja "Posadźmy Las" w której to pod czujnym okiem leśniczego uczestnicy zajęć posadzili drzewka leśne.

Zajęcia te zorganizowane zostały w ramach Projektu współfinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dotyczącego dotacji na edukację ekologiczną na rok 2013, którego to beneficjentem był Urząd Gminy w Mosinie.