Lista aktualności Lista aktualności

Wakacje w lesie

Bezpieczny wypoczynek w leśnych ostępach.

Wakacje rozpoczęły się na dobre!

Uczniowie podstawówek , szkół średnich już od ponad 2 tygodni korzystają z uroków kanikuły. Studenci właśnie kończą letnią sesję egzaminacyjną. Co robić w wolnym czasie? Odpowiedź jest bardzo prosta…. CZAS W LAS!!!

Na terenie nadleśnictwa Konstantynowo, podobnie jak wszystkich nadleśnictw w Polsce znajdziecie miejsca do pieszych wędrówek, rowerowych wypraw czy miejsc do zanocowania w lesie jak również całe mnóstwo ciekawych przyrodniczo miejsc.  By ułatwić Wam zadanie Lasy Państwowe przygotowały dwa projekty turystyczne:

Nie można jednak zapominać, że polskie lasy to wciąż dzika przyroda i warto przygotować się na mogące nas spotkać przyrodnicze niespodzianki jak choćby kleszcze , burza w lesie czy zwyczajne pobłądzenie wśród leśnych ścieżek.  W galerii zdjęć znajdują się krótkie instrukcje jak przygotować się na leśną wycieczkę, krótką informacja na temat kleszczy oraz jak zachować się gdy w lesie zastanie nas burza.

Jeżeli zdecydujecie się na biwak w lesie w ramach akcji Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie” pamiętajcie o zasadzie 3xZ….

Zaplanuj             Zanocuj               Zabierz

Postarajmy się by po naszej wizycie pozostało jak najmniej śladów naszej obecności… śmieci czy zniszczona przyroda to nie najlepsze świadectwo naszej świadomości ekologicznej.

Nadleśnictwo Konstantynowo – Zapraszamy !!!