Lista aktualności Lista aktualności

Wystawa "PO DRZEWACH"

       W dniu 6 lutego 2015 r. w Hotelu Kolegiackim w Poznaniu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pn. „Po Drzewach". Organizatorem wystawy jest VIII Pracownia Rzeźby Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych w Poznaniu. Podczas zwiedzania wystawy była okazja, aby drzewa i drewno doświadczać różnymi zmysłami:


- wzrokiem – oglądając dzieła artystów i naukowców związanych z VIII Pracownią Rzeźby w Poznaniu i Instytutem Technologii Drewna w Poznaniu, dzieła natury przekazane przez Nadleśnictwo Konstantynowo (zgryzy bobrowe oraz poroża jeleni),
- słuchem – biorąc udział w wykładzie Daniela Soboty z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy pt. „Przyczynki do metafizyki dendrycznej", wsłuchując się w odgłosy natury wydobywające się z tablicy interaktywnej „Odgłosy lasu" należącej do Nadleśnictwa Konstantynowo lub słuchając nagrania audio Piotra Grygorkiewicza „Procesy życiowe roślin przetransponowane na dźwięk" (UTP Bydgoszcz) oraz
- smakiem – próbując wyrobów firmy Dębowa Polska, wykorzystującej w procesie technologicznym pasemek drewna dębowego, wzbogacającego smak i barwę produkowanych alkoholi.
Ciekawy eksponat stanowiła praca Rafała Kotwisa z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – licznik przedstawiający tempo wycinania lasów na świecie oraz ekspozycja budek lęgowych, będących jednocześnie opakowaniami alkoholu przekazanymi przez firmę Dębowa Polska.

Wystawę można zwiedzać jeszcze przez kilka dni – do 15.02. 2015 r. w godzinach 16.00-20.00. Serdecznie zapraszamy!