Zanocuj w lesie

Zapraszamy do nocowania na łonie przyrody

Nadleśnictwo Konstantynowo wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni około 1500 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Lokalizacja widoczna jest na mapie

 

Zanim udasz się na wyprawę, zapoznaj się z:

 • regulaminem korzystania z obszaru [do pobrania poniżej]
 • miejsca udostępnione do palenia ognia to obiekty: miejsce piknikowe przy źródełku Żarnowiec, drewno należy przynieść ze sobą tel. 604324704
 • mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy   Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
 • zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce 
 • z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu 
 • z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
 • w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar, na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
 • terminy planowanych polowań zbiorowych należy sprawdzać na stronach właściwych terytorialnie gmin
 1. Gmina Brodnica - leśnictwa Krajkowo, Brodniczka
 2. Gmina Mosina - leśnictwo Grzybno
 3. Gmina Stęszew - leśnictwo Wielka Wieś
 4. Gmina Tarnowo Podgórne - leśnictwo Więckowice odziały 3-6
 5. Gmina Dopiewo - leśnictwo Więckowice

Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów, przesłać go na adres konstantynowo@poznan.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zasady zgłaszania pobytu znajdują sie w regulaminie.   Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:

Wojciech Fabisiak; wojciech.fabisiak@poznan.lasy.gov.pl; tel. 696080137

 

Nadleśnictwo Konstantynowo przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Serdecznie zachęcamy Was do wypełnienia anonimowej ankiety. Dzięki niej poznamy lepiej Wasze oczekiwania i postaramy się wyjśc im naprzeciw by pobyt na łonie przyrody był jeszcze przyjemniejszy.

 

Ankieta